Велоінфраструктура Львова

Міський транспорт Львова складається з трамваїв, тролейбусів, автобусів та маршруток.  Велосипедний рух наразі складає близько 8% від усіх поїздок в теплу пору року (згідно з Опитуванням мобільності 2021), а відсоток володіння велосипедами – більше 50% сімей.


На даний момент основним документом, що регулює розвиток львівської велосипедної мережі, є Програма розвитку велосипедного транспорту на території Львівської міської територіальної громади до 2033 року, прийнята ухвалою Львівської міської ради від


 

Велосипедна мережа Львова станом на кінець 2021 року (клацніть на зображення для переходу до повнорозмірного варіанту)

 

У 2011 році міською радою була ухвалена Програма розвитку 1 стадії велосипедної мережі, яка передбачала будівництво 268 км велодоріжок та велосмуг до кінця 2019 року. Як це часто трапляється, станом на осінь 2021 року було збудовано всього 126 км.

В 2020 році Львівська міська рада ухвалила План сталої міської мобільності – основоположний документ, що визначає засади розвитку у нашому місті мобільності в загальному та велосипедного руху – зокрема.

Також, в 2021 році було прийнято два важливі документи з більш конкретними заходами та правилами в області дії ПСММ: План дій з реалізації Плану сталої міської мобільності Львова та рішення Виконкому Львівської Міської ради Про додаткові вимоги до проектування і виконання робіт під час нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів вулично-дорожньої мережі та інших елементів благоустрою м. Львова

На жаль, вимоги цих документів різноманітними службами, підрозділами та комісіями в структурі влади міста часто або не виконуються, або виконуються лише частково.

Разом з тим, львівська велосипедна мережа є, мабуть, найбільш розвинутою в Україні. Тим не менше, не зважаючи на деякі довгі зв’язні ділянки, вона досі фрагментована та не відповідає потребам зручності та безпеки вже наявного руху велосипедів та ЛПТ.