Інфраструктура чи шоломи?

Інфраструктура чи шоломи?

*Ця стаття  була написана автором блогу “The Alternative Department for Transport“у відповідь на кампанію німецького уряду з просування шоломів, але в ній також висвітлено аспекти актуальні для всіх країн.

Найбезпечнішою країною в світі для їзди велосипедом є Нідерланди. На велосипеді там пересуваються всі: діти від 8 років, літні люди старше 65 років (25% поїздок).

Отже, Нідерланди –  безпечна країна для їзди на велосипеді в будь-якому віці, але використання шолома там складає всього 0,5% – лише в  1 з 200 випадків велосипедисти використовують шоломи, і то тільки для велоспорту. Безперечно, для велоспорту безпека є чимось більшим за капелюх з пінополістиролу – проте німецький уряд вимагає використання шоломів всіма велосипедистами

Шість голландських велосипедних сцен: дві дівчини, старша людина, жінка з дитиною в каргобайку і ще одна дитина їде поруч, групи підлітків, старша жінка, дві маленьких дівчинки.


Незалежно від віку та фізичної підготовки, їзда на велосипеді без шолома досі є безпечною у світі.
Шоломи не попереджають небезпеки на вулицях. У Великобританії використання шоломів є загальноприйнятим, проте використання велосипеда є в 6  разів небезпечнішим ніж в Нідерландах (не враховуючи те, що навряд чи діти або літні люди є активними користувачами велосипедного транспорту у Великобританії).

Якщо ми дійсно хочемо, щоб їзда велосипедом була більш безпечною, шоломи не вихід. Вони лише свідчення того, що вулиці не є безпечними. Коли люди не відчувають себе в безпеці при їзді на велосипеді, вони будуть носити шолом та жилети –  з або без заохочення.

Велосипедисти в Лондоні в очікуванні на світлофорі, в оточенні автомобілів. Всі велосипедисти у шоломах, більшість вдягнута у жилети, хоча це світла пора доби.

Широке використання шолома не повинно бути метою, це слід розглядати як провал політики уряду, з його нездатністю виконувати обов’язки з  забезпечення безпечних вулиць.

Реальне вирішення проблеми –  краща інфраструктура. Уряд має інвестувати у  велоінфраструктуру, аби кожен міг відчувати себе в безпеці і міг комфортно їздити велосипедом в будь-який час і без страху. Просування кампанії з обов’язкового використання шоломів – спроба уряду уникнути виконання своїх обов’язків.

На магістральних дорогах необхідним є облаштування широких велосипедних доріжок, з якісним покриттям та хорошою видимістю на переходах.

Молода жінка їде широкою червоною асфальтовою велодоріжкою в Утрехті (Голландія)

У житлових кварталах необхідно обмежити доступ авто, але лишити доступ мешканцям та гостям.

Чотири стовпчики, розміщені по всій Уоррен-стріт у Лондоні запобігають доступу автомобілів, але не перешкоджають велосипедистам.

Велоінфраструктура має бути пріоритетом для транспортних планувальників і місцевих рад. Тому що, за відповідних умов, їзда на велосипеді буде найпростішим і комфортнішим способом пересування для людей по місту.

Просування шоломів є надто легким способом  для уряду для уникнення відповідальності за безпеку, покладаючи її на самих людей. Але їхнє “Заб’єшся, якщо їздиш без шолому- сам винуватий!” не позбавляє від відповідальності за погано спроектовані дороги.