Показ фільму “Вело проти Авто” (Bikes vs Cars) у рамках “Велодня- 2015”

Показ фільму “Вело проти Авто” (Bikes vs Cars) у рамках “Велодня- 2015”

Друзі, ви маєте унікальну можливість переглянути нову стрічку Bikes vs Cars (“Вело проти Авто”)!

реж. Фредерік Ґерттен
Швеція / Sweden, 2015, 90’
Велосипед – надзвичайний інструмент змін. Активісти та міста в усьому світі переходять на нову систему. Але потужні корпорації, що збагачуються за рахунок автомобілів, щороку вкладають мільярди у рекламу та лобіювання своїх інтересів. Фільм досліджує щоденну глобальну драму на дорогах світу.
“Це не війна, це місто” – Елін Кавальканте, Сан-Паулу
Кліматичні зміни і нескінченні затори непокоять людей щораз більше. Замість того, щоб бездіяльно жалітись, люди в містах по всьому світу самостійно обрали велосипед як засіб вирішеня цих проблем. Агресивна поведінка водіїв авто на дорозі і погане планування міста спричиняють щоденні смерті велосипедистів у ДТП. Але тепер вони вимагають безпечних велосмуг.
Ми знаємо, що світ потребує радикальних змін для збереження клімату і навколишнього середовища, але автопромисловість нині продає більше автомобілів, ніж будь-коли. Якщо сьогодні це 1 млрд автомобілів, то до 2020 року ця цифра зросте до 2 млрд.
Це бій не на рівних. Активісти і політики, які спрямовують свої зусилля на запровадження дієвих змін, відчувають спротив з боку авто- та нафтоіндустрії з багатомільярдними прибутками, які використовують всі свої кошти аби тримати суспільство в автомобільній залежності.
“Їздити безперешкодно, мчати з шаленою швидкістю, прискорюючись на поворотах: таке справжнє відчуття ви маєте тільки коли їдете велосипедом, а не в машині, як вас переконують у рекламі” –  Ден Коппель, Лос-Анджелес.
Фільм буде доступним до перегляду активістами з усього світу. Ми зустрічаємо Елін з Сан-Паулу на Пауліста Авеню, під час поїздки новою велосмугою. Елін є надихаючим прикладом міського велоактивізму. Дівчина зосереджується на позитивних аспектах велосипедного буття, незважаючи на проживання у місті, де кожні чотири дні один велосипедист гине у ДТП.
У фільмі ви побачите Торонто, де мер Роб Форд ліквідує велосипедні доріжки, а місцеві комунальники по ночах зафарбовують піктограми велосмуг і велодоріжок.
Від “Чиказьких велосипедів – привидів” до Чиказького мовчазного заїзду.
Від Сан-Паулу, Лос-Анджелеса, де велоактивісти виборюють право на безпечні велосипедні доріжки, до Копенгагена, де сорок відсотків населення щоденно використовують велосипедний транспорт,  “Вело проти авто”  розгляне боротьбу за права велосипедистів в суспільстві, де переважають автомобілі, і можливість радикальних змін, якщо всі міста відмовляться від автомобілеорієнтованих моделей містобудування.

То ж чекаємо на Вас 30 травня на 19:00 у LvivFilmCenter (вул. Володимира Великого, 14а) (вартість квитків 25грн.)

Приєднуйтесь до події у Facebook.