Європейський тиждень мобільності 2017 у Львові

Європейський тиждень мобільності 2017 у Львові

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) щороку святкують у понад 5 тисячах міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, натомість розвиваючи різноманітні альтернативні способи пересування містом, такі як громадський транспорт, велосипед,  піший рух та методи їх поєднання.

Щороку ЄТМ проводиться у певній тематиці. Цьогорічна тема: “Екологічна, доступна та розумна мобільність”, а слоган: “Разом – ефективніше“. Використовуючи транспорт спільного користування ми можемо знизити наші витрати та зменшити наш екологічний слід. Спільне користування також дозволяє нам краще поєднувати різні види транспорту. Їхати в авто, на громадському транспорті, на велосипеді – це все можливо з спільним користуванням.

Які проблеми створює сучасний транспорт?

У містах все більшає використання приватних автомобілів. Це є причиною відомих київських проблем:

  • затори вранці, вдень та ввечері, на всіх вулицях та мостах
  • шкідливі вихлопи, якими ми дихаємо майже постійно на вулиці
  • парки та ліси вирубаються під нові дороги
  • дорожні аварії, травми та смерті на дорогах частішають

Як пропонують вирішувати ці проблеми?

Європейські міста, які потрепали від надмірної кількості автомобілів кілька десятиліть тому, зробили свої висновки та почали реформувати транспортні системи:

  • зменшувати використання приватних автомобілів
  • збільшувати поїздки громадським транспортом
  • розвивати альтернативні види транспорту (велосипеди, ролики, піша хода)

Львів уже всьоме доєднається до цієї загальноєвропейської ініціативи з різноманітними заходами, які популяризуватимуть сталу мобільність.

З 22 серпня до 22 вересня триває конкурс статей на велотематику від Вікіпедія Україна. Кожен охочий може долучитися до написання статей у Вікіпедії, таким чином покращивши доступність інформації на вело тему. Кращі дописувачі будуть нагороджені призами від організаторів.

До європейського тижня мобільності 14 та 16 вересня також відбудеться підрахунок велосипедистів на основних перехрестях міста. Підрахунок організовує ГО «Львівська асоціація велосипедистів» та ЛКП «Львівавтодор». Дані підуть в основу транспортної моделі Львова.

З 16 по 22 вересня система громадського велопрокату Некстбайк організовує тиждень інформування про роботу велопрокату. Поруч в станціями велопрокату можна буде отримати консультація як зареєструватись та скористатись прокатом, в цей тиждень кожен охочий зможе скористуватись знижкою на разову поїздку на велосипеді та перевірити переваги такої системи транспорту.

16 та 17 вересня традиційно до ЄТМ у парку ім. І. Франка відбудуться «Дитячі велозабави» від клубу велосипедного туризму “Колесо вітрів”. У суботу о 13:00 відбудеться велоквест, а у неділю – “Велозабави”, які включають конкурси, вікторини та міні-змагання. Для участі потрібно попередньо зареєструватися.

17 вересня, о 18:00 у Lem Station у першому трамвайному депо (вул. Д. Вітовського, 57) відбудеться публічна дискусію за участю транспортних експертів Львова на тему: «Екологічна, доступна та розумна мобільність у Львові: можливості та перешкоди». На дискусію запрошуються усі охочі, щоб обговорити можливі шляхи покращення транспортної ситуації у Львові.

20 вересня відбудеться осінній день «Велосипедом на роботу», в цей день усіх мешканців закликають сісти на велосипед та спробувати пересуватись по місту у справах на двоколісному транспорті. О 8:00 на пл. Ринок буде організовано велосніданок, де велосипедисти зможуть поспілкуватись, випити гарячі напої та скуштувати смаколики.

На Європейський тиждень мобільності водіїв, що оплатили за паркування на офіційних парковках Львова закликатимуть зберігати чеки за паркування та взяти участь у конкурсі. У четвер, 21 вересня о 18:30 у великій сесійні залі, 202 каб. відбудеться розіграш місячних абонементів на проїзд в електротранспорті та на користування громадським велопрокатом Некстбайк. Для участі в конкурсі водії повинні прийти на розіграш з чеками за паркування.

22 вересня у всьому світі проводиться День без автомобіля. В цей день львів’ян закликатимуть утриматись від поїздок на автомобілі та спробувати альтернативні способи пересування містом. Відчути яким може бути Львів без заторів, надмірного шуму та з чистим повітрям.

Програма Європейського тижня мобільності у Львові 2017

Час Подія Місце проведення
22 серпня – 22 вересня Конкурс статей на велотематику від Вікіпедія Україна
14, 16 вересня Підрахунок велосипедистів
16-17 вересня, субота, 13:00 «Дитячі велозабави» від КВТ «Колесо вітрів» парк ім. І. Франка
16 – 22 вересня Промо тиждень від Нексбайк станції прокату Некстбайк
17 вересня, неділя18:00 Публічна дискусія: «Екологічна, доступна та розумна мобільність у Львові: можливості та перешкоди» за участю експертів Lem Station, трамвайне депо, вул. Д. Вітовського, 57
20 вересня, середа, 08:00 Осінній день велосипедом на роботу пл. Ринок, парк Знесіння
21 вересня, четвер, 18:30 Розіграш конкурсу «Оплачуй за паркування та вигравай» пл Ринок, 1, Львіська міська рада, каб. 202
22 вересня, п’ятниця День без автомобілів