4 березня у приміщенні Першої Львівської Медіатеки відбулися перші загальні збори Львівської Асоціації Велосипедистів, на яких члени Ради Асоціації представили плани дій за основними пріоритетними напрямками роботи Асоціації та заслухали питання та ініціативи від учасників зборів.
Виконавчий директор Асоціації – Анастасія Судковська розповіла про тривалу історію започаткування громадської велоініціативи на рівні Асоціації Велосипедистів Львова у 2010 році, з намаганнями тогочасних велоактивістів захистити свої права на безпечну та комфортну велоінфраструктуру.
Анастасія представила склад новотствореної громадської організації: Авраменко Оксана, Орест Олеськів, Руслан Рамазанов, Ростислав Васюта.
Голова Асоціації Авраменко Оксана висвітлила нагальні проблеми, які постали перед велоспільнотою Львова, зокрема: проблема боротьби з паркуванням на велосмугах та велодоріжках, і необхідність розширення території, яка обслуговується евакуаторами (зокрема, включення до неї велосмуги по вул. П. Куліша), можливості внесення пропозицій та змін до ДБН 2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів», започатковану АВК у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), плани міста з будівництва велодоріжок та центрального велокільця у 2015 році. Оксана розповіла про заплановану співпрацю із «Social Innovation Lab», яка є ініціативою Інституту міста, з організації велоквестів та велонавчань у рамках проекту “Ровером по місту-2015”.
Ростислав Васюта, який опікується напрямом велоінфраструктура і громадський контроль надав детальну характеристику запланованих на 2015 рік заходи з розбудови велоінфраструктури, джерела фінансування будівельних робіт та реальну можливість втілення цих планів. Ростислав запропонував заходи з посилення громадського контролю за паркуванням на велодоріжках та проведення роз’яснювальної роботи з водіями-порушниками ПДР.
Орест Олеськів зазначив, що основною причиною недостатньої популярності велосипеда як міського транспорту – страх пересування містом внаслідок недосконалості велоінфраструктури . Орест виокремив пріоритетні напрями роботи ЛАВ щодо промоції велоруху та загального розвитку велокультури у Львові. Зокрема, передбачено проведення низки заходів у весняно-літній період: Роверова весна, Велосипедом за покупками, Велодень, Велофестиваль у Парку Культури.
Розробниця візуальної складової ЛАВ – Інна Бойко – окреслила структуру офіційного сайту ЛАВ та напрямки розвитку та наповнення цього інформаційного ресурсу.
Анастасія Судковська розповіла про умови набуття членства в ЛАВ.
Відео: