Інфокампанія про безпеку дорожнього руху

Інфокампанія про безпеку дорожнього руху

Львівська асоціація велосипедистів долучилась до соціальної інформаційної кампанії про безпеку руху для велосипедистів на дорозі, організованої виробником світловідбивачів Zameten. Метою соціальної кампанії є розповісти велосипедистам про правила дорожнього руху зрозумілим і наочним способом.

Життя людини є найвищою цінністю. Найбільше смертей і травмувань в Україні стається саме через ДТП. Ми вважаємо таку ситуацію неприйнятною. Тому безпека дорожнього руху мала б бути першочерговим завданням держави і керівництва населених пунктів. Зменшити смертність і травмування на дорогах можна з допомогою продуманого дизайну вулиць та інформування населення про правила безпеки дорожнього руху з ефективним контролем за їх дотриманням. Безпека залежить від усіх учасників дорожнього руху: автомобілів, велосипедистів та пішоходів. Тому велосипедистам також важливо пам’ятати, що Правила дорожнього руху поширюються на всіх, і це не формальність, а питання життя і смерті.

obyizd-ukr

Ми почали цю інфокампанію, щоб у доступній формі розповісти велосипедистам про правила дорожнього руху. Не з вимогами “велосипедист повинен те й те”, а наочно: об’їжджаєш машину без піднятої руки — будь готовий її поцілувати! Адже правила дорожнього руху ніхто не читає, правила є, а практичного розуміння немає“, — розповідає Влад Дейнека, керівник компанії-виробника світловідбивачів Zameten, яка ініціювала інфокампанію про безпеку руху.

napravlennya-ukr

Хто працював над інфокампанією

Велосипеди для зйомок надали “Велостанція Харкова” і Veliki.ua, машини — компанія Nissan, а регулювати рух під час зйомок допомогла “Патрульна поліція Харкова”. Завдяки професіоналізму поліції вдалося провести зйомку за планом і без переживань, що учасники можуть постраждати. Інформаційну підтримку надала “Асоціація велосипедистів Києва”. Фотограф інфо-компанії — Олександр Роженюк.

perehrestya-ukr

Що далі
Zameten планує запустити інфокампанію для пішоходів і почати роботу над розширеною інфокампанією для велосипедистів. “Але перш ніж почати роботу над наступним етапом, ми хочемо отримати відгуки і думки людей про те, що ми запустили. Про те, наскільки правила, які ми розкрили, цікаві та зрозумілі. Також ми запрошуємо громадські організації та велобізнес для роботи над наступними етапами соціальної кампанії”, — повідомив Дейнека.

svitlofor-ukr

Нагадаємо, що Львівська асоціація велосипедистів виступає за зниження швидкості автомобілів у місті до європейського стандарту (50 км/год) та відміну нештрафованого перевищення швидкості на 20 км/год.