Колекціонер біціґлів

Колекціонер біціґлів

ak26-t009yg

Ві італійський веломайстер Даріо Пеґоретті, який виготовляє вручну рами шосейних велосипедів для знаменитих велогонщиків, в одному з інтерв’ю згадує про свою дружбу з Робіном Вільямсом. Він розказує, що захоплення актора велосипедами – це не лише зіркове дивакувацтво чи колекціонування, а постійна присутність ровера, який може допомогти минути таку чорну смугу у житті, як наркотична залежність. Така нова деталь у цій відомій особистості, вартувала трохи більше уваги, мені захотілося дізнатись, що заряджало людину, яка так спонтанно дарувала хороший настрій людям в різних куточках світу.

 

MAhoNzU8nl4Ще кілька років тому, біціґлістам із Сан Франциско, які перетинали підчас ранкової прогулянки міст “Золота брама”, траплялося доволі часто зустрічати такого нетипового за своєю фізичною будовою ровериста – він більше скидався на важковаговика-початківця чи лісоруба, а ще він опирався законам фізики своїм густим темним волоссям на руках та ногах. Важко було вирішити, що було дивнішим: його зовнішність чи його позагалактичні шосейні біціґлі, які простому смертному велоаматору доводилося бачити вперше. Якщо комусь вдавалося наздогнати та порівнятись із цим неординарним велосипедистом, то зі здивуванням у ньому впізнавали відомого актора Робіна Вільямса. Тим, хто не їздить на прогулянку через Ґолден Ґейт, доводилось бачити Робіна на ровері два рази: у фільмах “Місіс Даутфайр” та “Джек”.

9L7PRP2Aez0

Актор захопився біціґлями після реабілітації від наркотичної залежності наприкінці 80-их. Він не просто купував дорогі шосейники та складав їх у себе в гаражі під будинком у Сан Франциско, Робін Вільямс захопився велогонками і став хорошим другом та напарником по тренуваннях спочатку з Грегом Лемондом (перший американець, який виграв Тур де Франс), а потім і з Лансом Армстронгом. Коли він був вільним від зйомок, то не втрачав нагоди повболівати з спонсорської машини впродовж Тур де Франс, йому подобалось бути всередині велогонок.

Колекція роверів Робіна повита легендами. Точна кількість екземплярів невідома, але вартість коливається біля одного мільйона доларів. Йому дуже подобалось самому ходити в улюблені велокрамниці та терпляче чекати своєї черги, роздивляючись нові біціґлі та деталі. Робін Вільямс неодноразово рятував від закриття велокрамниці з фінансовими труднощами, а також продавав на благодійних аукціонах найдорожчі екземпляри біціґлів із своєї колекції.

Особливо актору подобалися рами відомого італійського майстра Даріо Пеґоретті, який не просто робив рами дуже високої якості використовуючи лиш сталь та алюміній, але й перетворював свої рами на витвори мистецтва. Всі його рами фарбовані вручну, а найдорожчі розмальовані в абстрактному стилі і являються унікальними екземплярами. Коли Даріо Пеґоретті діагностували рак, то Робін Вільямс запросив його на виставку велосипедів ручної роботи в Портланді, де висловив своє захоплення чудовими роботами італійського майстра, а після виставки запросив на вечерю, щоб підтримати його морально в боротьбі з хворобою. За життя актор часто казав, що їзда на велосипеді – це найближче відчуття до льоту.

Автор: Віталій Корольов