Львівавтодор досі не завершив велоінфраструктуру на Шевченка

Львівавтодор досі не завершив велоінфраструктуру на Шевченка

Рух по вулиці Шевченка відкритий вже більше ніж пів року, але користувачі велосипедів все ще не мають змоги адекватно проїхати перехрестя з вулицею Ярослава Мудрого. Минулої весни представники ЛКП Львівавтодор озвучували обіцянки про “тимчасові” незручності і про 3 місяці дослідження. А коли суспільне обурення знизилось, перестали коментувати тему взагалі.

Сьогодні на даній ділянці маємо три смуги руху (одна з яких для трамвая) в напрямку центру, але жодної для велосипедів.

Остання згадка, 11 серпня 2023

Львівавтодор визначився, що продовжить велодоріжку із переходом в спільну смугу з приватним транспортом. Повідомив, що готує схему організації дорожнього руху, яка передбачає світлофор для велосипедів і проїзд у фазі з громадським транспортом. Інші варіанти відкинули.

Місяцем раніше… 12 липня 2023

ЛКП пояснило, чому відкинули 2 з 3-ох варіантів. Обидва передбачали продовження велодоріжки за рахунок ширини тротуару. Перешкоджають опори і підземні мережі. Підприємство “продовжує шукати вихід” із ситуації, яку само ж і створило.

День відкриття руху, 31 травня 2023

У Львівавтодорі запевняють, що все обурення почули. Великими літерами обіцяють, що рух тротуаром є “ТИМЧАСОВИМ”. Випускають відео, у якому представник підприємства детально розповідає про моделювання та інші подробиці стосовно варіантів організації руху. Просить 3 місяці часу.

Тижнем раніше, 26 травня 2023

У відео очільник комунального підприємства Микола Власюк хвалить автора проекту вулиці і озвучує те, що набуває розголосу: “…для уникнення вильоту велосипедистів на перехрестя… велосипедист має що зробити? Спішитись. Він має зупинитися, зійти з велосипеда, взяти його в ручки і пройти по пішоходній зоні”.

Заява спричинила обурення, стала приводом для жартів та висміювання у відеороликах інших авторів:

У той же час директор сказав, що на найближчі кілька місяців вводиться тимчасова схема ОДР. Тобто все літо велосипедисти лишаються без сполученої інфраструктури на перехресті з вулицею Ярослава Мудрого.

Проблема випливла, 2 квітня 2023

Канал Зручне місто випускає огляд, з якого стає очевидно, що велодоріжка обривається. Велосипеди ділять простір хідника з пішоходами та стовпами. Протягом наступних місяців у коментарях до дописів Львівавтодору користувачі скаржаться і просять проінформувати. Підприємство ігнорує.

Велоінфраструктура на Шевченка - Ярослава Мудрого

З самого початку все пішло не так

Головна проблема не в затримці нової схеми, а у відсутності сполучення велосипедного руху ще на етапі проектування. Тобто є дві черги вулиці, обидві з велоінфраструктурою, але на їх межі трасування просто розчиняється, автор проекту не робить велопереїзд.

Організація-замовник не звертає увагу на цей недолік, завершує дорожнє полотно, і лише після суспільного резонансу намагається “шукати вихід” і втискати велодоріжку на вже збудовану вулицю.

Обіцяні 3 місяці минули, наступні 3 минули, проте Львівавтодор проблему не вирішив, жодних видимих робіт з того часу. Містяни чекають від підприємства відновлення комунікації по цій темі для початку, а загалом — облаштування безпечного і зручного шляху для проїзду велосипедом на перехресті вулиць Шевченка і Ярослава Мудрого.