Нові послуги для велосипедистів у Львові

Нові послуги для велосипедистів у Львові

Минулого четверга Львівська залізниця запустила перший потяг обладнаний для перевезення велосипедів.13263877_1607597302891556_8017630880045892894_n

Потяг може перевезти 36 велосипедів. Вертикальне кріплення для велосипедів встановили у вагонах №1 та №8 регіонального потягу №827/828 сполученням Львів – Мукачеве – Львів, який відправляється зі Львова щоденно о 07:10 год. та прибуває у Мукачеве об 11:15 год. Зворотньо потяг вирушає о 16:40 год. та прибуває до Львова о 20:45 год. На шляху прямування потяг зупиняється у мальовничих туристичних пунктах Карпатських гір та Закарпаття: на станціях Карпати, Свалява, Воловець, Скотарське, Лавочне, Славське, Тухля, Гребенів, Сколе, а також на вокзалах Стрия, Миколаєва та Пустомит. Це найпопулярніший маршрут серед велосипедистів. Веловагон можна знайти також по наліпці із зображенням велосипеда поруч з номером вагону.

13267789_1020933677984994_5477830711081684832_n

Для проїзду у потязі з велосипедом, окрім проїзного квитка на касі потрібно попросити спеціальний талон на перевезення велосипеда.

Запуску веловагонів передували довгі переговори за участю Львівської обласної адміністрації, Української галицької партії, ГО “Пласт” із залученням велоспільноти Львова, в тому числі Львівської асоціації велосипедистів.

Помити велосипед, не забруднивши рук і витративши лише 2 хвилини  часу, – таку послугу пропонує тепер АЗК «ОККО» у Львові, що на вулиці Наукова,2а.  У травні тут відкрилася перша у місті спеціалізована веломийка, а 20 травня, напередодні Всеукраїнського велодня, її функціональність та зручність перевірили активісти Львівської асоціації велосипедистів.

Фото: ОККО

Фото: ОККО

Оскільки АЗК на Науковій розміщена неподалік від пожвавленого перехрестя на виїзді зі Львова, то новий сервіс від «ОККО» буде особливо актуальним для тих веломандрівників, які повертаються з заміських прогулянок. До заправки веде облаштована велодоріжка, а на самій території АЗК є окреме місце для паркування велосипедів. Безпосередньо на мийці встановлено спеціальну конструкцію, яка надійно фіксує байк під час миття.  Працівники АЗК пройшли відповідний інструктаж, як обслуговувати нову категорію клієнтів. Велосипедисти, котрі тестували мийку, залишилися задоволені рівнем сервісу на «ОККО».

«Нас дуже тішить той факт, що у Львові з’являються різноманітні додаткові послуги для власників велосипедів, завдяки чому користуватися велосипедом стає ще приємніше, – каже Орест Олеськів  із Львівської асоціації велосипедистів.  –  Веломийка неабияк полегшує життя велосипедистам, це зручно, швидко і недорого.  Хотілося б, щоб  і на  інших мийках у місті з’явилась  можливість помити велосипед».

Мережа «ОККО» уже багато років поспіль підтримує розвиток велосипедного руху в Україні. Компанія зараз розглядає можливість встановлення веломийок  та велопаркінгів ще на кількох своїх АЗК. Крім того, у поточному році компанія уже допомогла Львівській мерії завершити процес маркування міських велодоріжок. У рамках свого масштабного соціального проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі» мережа «ОККО» веде активну комунікацію з усіма учасниками дорожнього руху, спонукаючи їх до відповідальної поведінки на дорозі. Одна з ключових аудиторій проекту – саме велосипедисти. Для них підготовлено відповідні інформаційні матеріали й комплекти світловідбивачів, завдяки яким велосипедисти стають видимими на дорозі у темну пору доби.

Ще однією несподіванкою стало повідомлення Олега Шміда, радника міського голови з питань велоінфраструктури на його сторінці у Facebook,  що “Львівелектротранс” планує встановити велосипедні фаркопи на трамваї і тролейбуси.

View post on imgur.com

Сподіваємось, що це таки буде реалізовано!