Які нові велодоріжки будують у Львові? Літо 2016

Які нові велодоріжки будують у Львові? Літо 2016

У Львові розпочались роботи з будівництва нових велодоріжок. Зараз відбувається будівництво кількох ділянок: на вул. Стуса, до смт. Брюховичі, в парку Знесіння та на вул. Городоцькій в районі Ряшівського скверу. Ми вирішили проїхатись і оглянути процес будівництва.

Велодоріжка по вул. Стуса

Розпочнемо з вул. Стуса, тут велодоріжка добудовується в межах проекту трамваю на Сихів, на тій ділянці, де замінювали колектор у відкритий спосіб. Варто відзначити, що ця велодоріжка зроблена не для зручності велосипедистів, а за залишковим принципом запхана туди, куди вона поміщалась.

По всій вулиці тротуар вийшов між дорогою і велодоріжкою, хоча має бути навпаки.IMG_7690Біля парку “Залізні Води” роблять парковку. Як тут пройде велодоріжка поки не зрозуміло.IMG_7691За парком “Залізні Води” велодоріжка розділяється на односторонні, до цього вона є двостороньою.

Кожен зайвий переїзд, це додаткова незручність і потенційна небезпека для велосипедиста. Ну і тротуар тут лише на одну людину, так що конфлікту велосипедист-пішохід не уникнути.IMG_7692А далі велодоріжка взагалі розчиняється в “спільній зоні”.IMG_7694

Можна констатувати факт, що на вул. Стуса велоінфраструктури не буде.

Велодоріжка у парку “Знесіння”

Також зараз будується коротка велодоріжка у цьому парку від вулиці Чернеча гора до мосту, який веде до вул. І. Вільде. Звучить дивно, але це частина веломережі Львова, яка повинна вести до Винник.

Для наочності надаємо карту веломережі, на якій видно де саме робиться велодоріжка.

map_знесінняЦя ж велодоріжка уже на гуглокартах.Велодоріжка кайзерТут починається велодоріжка.IMG_7695Далі уже видно результат.IMG_7697Двостороння велодоріжка суміщена з тротуаром. Тротуар праворуч.IMG_7698Доріжка хоч і коротка, але проходить і між деревами і по галявині.IMG_7701З галявини відкривається чудовий краєвид на район Погулянку і зелений пояс Львова.IMG_7708Але є одне але, велодоріжка впирається у міст зі сходами.

Видно, що міст зроблено для переведення теплотраси через коліяю.IMG_7711IMG_7716Але ще гірше, що міст зараз перекритий.IMG_7713Єдиний спосіб попасти на “Професорську колонію” це скористатись стежкою, яка веде до колії і через неї.IMG_7715Отже, поки що ця велодоріжка не може відігравати жодної транспортної ролі. Проте це гарна прогулянкова доріжка для парку.

 Велодоріжка на Брюховичі

Це найбільша велотранспортна будова цього року. Це однозначно цікавий напрям для рекреаційних поїздок велосипедистів Львова. Але і повинна стимулювати мешканців Брюхович їздити до Львова на велосипеді.

Будівництво буде склададтись з двох етапів. Перший від межі міста до Брюхович.Велодоріжка брюхи 1Другий – від Варшавської до межі міста.Велодоріжка брюхиЗагальна протяжність велодоріжки – 5,5 км.

Зараз проводиться будівництво першого етапу від межі міста.

IMG_7721Велодоріжка має бути асфальтована, 2 м завширшки.

IMG_7722Бордюром викладено перші 500м, далі тривають земляні роботи.IMG_7724Велодоріжка з початку планувалася двосторонньою, але вона мусить бути односторонньою під гору в напрямку Брюхович, через велику загрозу зіткнення зустрічних потоків велосипедистів у яких буде велика різниця швидкостей.
Можливо з часом буде зроблена ще й доріжка для тих, хто спускається з гори.

Велодоріжка на Городоцькій

Ще один масштабний велотранспортний проект, який повинні реалізувати цього року. Мають зробити веломаршрут від вул. Ряшівської до вул. Чернівецької (повороту на головний залізничний вокзал).

Зараз робиться перша ділянка в межах ремонту скверу на Ряшівській.13775540_29782057723701713716088_297820057237069_6093930231562763211_nМи будемо надалі слідкувати за ходом будівництва та інформувати про результати.