Велосипедом за покупками – найкраще рішення для центру міста

Велосипедом за покупками – найкраще рішення для центру міста

У 114-121 млрд євро оцінюється вигода для бюджету Європейського Союзу від зниження смертності на дорогах завдяки збільшенню кількості поїздок на велосипедах. Ще 25 млрд євро – завдяки зменшенню заторів на дорогах.

Використання велосипедного транспорту також сприяє створенню нових робочих місць: понад 650 000 робочих місць в ЄС пов’язані з велосипедним сектором. Якщо частка велосипедистів збільшиться вдвічі, це сприятиме створенню більш ніж 400 000 додаткових робочих місць.

Снимок

За результатами місцевих тематичних досліджень європейських та інших міст:

• Клієнти, що приїжджають на велосипеді витрачають більше, ніж ті, що на автомобілі, будь то протягом певного періоду часу або у зв’язку з пошуком місця для паркування. Водії можуть витрачати більше грошей протягом одного відвідування торгового закладу, проте відвідують вони такі заклади значно рідше. Велосипедисти роблять покупки у межах свого району проживання, і є більш лояльними клієнтами.

• Заклади роздрібної торгівлі часто недооцінюють частку клієнтів, які їдуть за покупками на велосипеді, і переоцінюють частку користувачів автомобільного транспорту серед своїх клієнтів.

• Якщо вулиця стає пішохідною, відсутність клієнтів, які до того приїздили на машині, більш ніж компенсується завдяки клієнтам, які приходять пішки або приїжджають на велосипеді.

Огляд інших досліджень впливу розвиненого велосипедного транспорту на місцеву роздрібну торгівлю

Сн4имок

У Копенгагені, велосипедисти приносять більший дохід магазинам і супермаркетам, ніж водії автомобілів (2,05 млрд євро для велосипедистів та 2,04 млрд – для автомобілістів).

 

 

 

 

Снимо4кУ Брістолі, заклади роздрібної торгівлі переоцінюють частку водіїв авто серед своїх клієнтів майже на 100 відсотків: за результатами опитування вони очікують, що 41% клієнтів приїде на машині, тоді як їхня фактична кількість – 22%. Щодо велосипедистів вони навпаки оцінили частку велосипедистів серед своїх клієнтів на рівні 6%, тоді як їх є 10%. Власники магазинів також переоцінюють відстані, які клієнти долають під час поїздки по магазинах: вони були переконані, що тільки 12% клієнтів живуть менше ніж за кілометр від магазину, але їхня реальна кількість – 42%.

Снимо5кУ Франції, за результатами дослідження проведеного у 6 містах, було встановлено, що велосипедисти витрачають більше грошей на тиждень в магазинах, ніж водії автомобілів (24.35 EUR для велосипедистів, 21.65 EUR для водіїв автомобілів). Вони витрачати менше грошей протягом одного відвідування магазинів, але частіше їх відвідують.

 

 

Сни4мокУ Берні дослідження активності споживачів показало, що клієнти-велосипедисти приносять 7 500 євро доходу на квадратний метр простору для паркування, у той час як водії тільки 6 625 євро.

 

 

 

 

Сним5окУ Девісі (Каліфорнія), було проаналізовано майже 1,900 поїздки за покупками до нового магазину та було встановлено, що велосипедисти витрачають $ 250 на місяць, а водії тільки $ 180.

 

 

 

 

Сни55мокУ Фландерсі, магістерська робота щодо аналізу трансформації вуличного простору на користь громадського транспорту (трамвай), пішохідного та велосипедного руху, містить висновок, що клієнтів, які до того не приходили через брак місць для паркування, тепер повністю змінили клієнти, які приїжджають на велосипеді або приходять пішки, що трохи збільшило торгові обороти. 81% власників магазинів, які відкрилися після перетворення вуличного простору, задоволені своїми доходами.

 

Отже, результати проведених досліджень можуть бути узагальнені в інфографіці.

shopping-by-bike1