Відвідали колег з Мінського велосипедного товариства

Відвідали колег з Мінського велосипедного товариства

16-17 лютого Орест Олеськів, голова ЛАВ відвідав Мінськ на запрошення колег з Мінського велосипедного товариства.

16 лютого відбулася зустріч у затишному антикафе “Дом Фішера”, де Орест розповів про наш досвід у співпраці з місцевою владою, подискутували які є можливості впливу ГО на роботу місцевої влади. Також поділилися тенденціями розвитку велосипедної інфраструктури у Львові.

urban-003Ще одним учасником зустрічі був Юрій Стукалов, міський активіст, засновник “Центру міських ініціатив” міста Могильов, Білорусь. Зустріч модерував, мінський архітектор і урбаніст, Дмітрій Бібіков. Організатор зустрічі – Мінське велосипедне товариство.16830651_1300614490025736_3329618103652664290_nНаступного дня провели велопрогулянку по Мінську, завдяки якій вдалося краще ознайомитись з містом та побачити і перевірити велоінфраструктуру Мінська. Дякуємо за таку можливість Мінському велосипедному товариству.

Особливістю їзди на велосипеді у Білорусі є те, що тут заборонено їздити по проїжджій частині. Їздити можна лише по велодоріжках і тротуарах. У Мінську зараз є більше 150 км велодоріжок. Але більшість цих велодоріжок є всього лиш намальованою фарбою на асфальті полосою та піктограмами. Ситуацію рятує той факт, що у Мінську більшість тротуарів є достатньо широкі і рівні, особливо на магістральних вулицях. А також те, що в останні роки багато переїздів було понижено до нуля. Проблеми виникають у центрі, де велодоріжки пропадають і єдиною можливістю перейти вулицю є спускатись в підземний перехід. За межами центру підземні переходи часто дублюються наземними. Біля більшості місць притягання встановлено велопарковки.

Завітали також до офісу Мінського велосипедного товариства, яке є справжнім осередком розвитку велокультури у Мінську. Окрім проведення різноманітних велосипедних акцій та велоінфраструктурної адвокації, товариство займається розвитком мережі маршрутів Євровело. В теплий період тут також можна безкоштовно взяти велосипед у прокат. На жаль не вдалося відвідати безкоштовну веломайстерню, куди можна прийти самостійно зремонтувати велосипед.

Ввечері провели неформальну зустріч з членами Мінського велосипедного товариства, урбаністами та міським активістами Мінська.

16831502_1224170151034596_1560258855_n