Як Кембрідж став зразковим веломістом для всієї Великобританії

Як Кембрідж став зразковим веломістом для всієї Великобританії

Невелике місто Кембридж у Великобританії до цього серпня було відоме лише завдяки своєму старому університету, заснованому в 1209 році, чудовій середньовічній архітектурі і буколічній річці Кем, яка перетинає місто. Менш відоме це місто любов’ю його мешканців до велосипедів.

Таке сприйняття має змінитися, адже місто з населенням у 124000 мешканців  стає щораз комфортнішим місцем для тих, хто обирає велосипед. За офіційними даними 29 % мешканців приміської зони їздять велосипедом на роботу, а деякі ентузіасти вважають що, до половини всіх поїздок центром міста – велосипедні. Ці цифри наближають Кембрідж до деяких з найбільш дружніх до велосипедів міст у світі. І, як у Данії, Нідерландах та Німеччині, де загальна кількість велосипедистів велика, частка у ній жінок у Кембриджі майже дорівнює кількості чоловіків.

Це нове відео Streetfilms показує деякі з заходів, які Кембридж втілив у життя протягом останніх 15 років, аби стати містом, де люди обирають велосипеди поміж іншого транспорту.

 

По-перше, Кембрідж має безліч пішохідних зон в історичному центрі, захищених системою болардів, які допускають туди тільки громадський транспорт, машини швидкої допомоги, і логістичні служби. По-друге, місто використовує підхід, “фільтрованої проникності” – ворота, що є засобом блокування доступу автомобілів на деякі вулиці, дозволяючи там натомість велосипедний рух і доступ пішоходів (ці ворота можна швидко відкрити для машин екстрених служб та служб доставки). По-третє, близько половини вулиць у місті мають швидкісне обмеження у 20 миль на годину, за чим постійно здійснюється нагляд камер спостереження.

Ці заходи спрямовані на перетворення їзди на велосипеді на самий простий і швидкий спосіб пересування центром міста. Отже, історичний центр Кембриджа не переобтяжений автомобільним рухом, тому із зростанням населення міста, забруднення навколишнього середовища не буде становити реальної загрози.

Звичайно, Кембридж також має велику студентську когорту, а за правилами університету тримати автомобілі на території кампуса заборонено. Тому ці молоді люди є основною частиною велосипедистів і пересуваються на велосипеді за звичкою, якої, ймовірно, будуть дотримуватися й у подальшому житті.

“Що більше у вас велосипедистів, які також є водіями автомобілів, то безпечніше на ваших дорогах”

Водії в Кембриджі переважно мали досвід їзди на велосипедах, і тому ставляться з більшим розумінням і ввічливістю до велосипедистів на дорозі. “Що більше у вас велосипедистів, які також є водіями автомобілів, то безпечніше на ваших дорогах”, – говорить власник веломагазину у відео. Наступним кроком, активісти велоруху Кембриджа вбачають розбудову більш комфортної велосінфраструктури для заохочення тих, хто ще не спробував пересуватись велосипедом. Велика кількість людей, що вже використовують велотранспорт є сильним підґрунттям для таких змін. Тому відсоток людей, які будуть їздити велосипедом по місту, швидше за все, зросте в майбутньому. “Насправді, якщо ви не на велосипеді у Кембриджі,” – говорить один хлопець на відео, – ” щось з вами не так.”