Їздити велосипедом взимку – запросто!

Їздити велосипедом взимку – запросто!

Публікуємо інтерв’ю 2014 року, яке Орест Олеськів дав @tvoemisto.

«Майже всю минулу зиму я їздив на велосипеді. Лише приблизно сумарно два тижні я був змушений відмовитись від цього»,
– каже активіст.
З його слів, досвід «велосипедних країн», в яких падає сніг, наприклад скандинавських держав, показує, що можна спокійно пересуватись велосипедом цілий рік

snow_bike_collage

.
«Холод не є перешкодою для їзди на велосипеді. Їхати, насправді, тепліше, ніж іти пішки», – зауважив велосипедист.

Проте, Орест Олеськів додає: «Проблемою у нас є сніг і ожеледиця. Зараз у нас переважно безсніжні зими і лише декілька днів в році насправді засніжено, так що не можна їздити. Чому в скандинавських країнах можна їздити цілий зиму і у сніжну погоду? Бо там вчасно прибирають сніг. Великою проблемою у нас є сніг в перемішку з піскосумішшю, яким переважно лежить на обочинах і тротуарах. Мені справді боляче спостерігати, як ця жижа забиває всі щілини мого велосипеда. В європейських країнах не посипають піскосумішшю. Там стараються чистити сніг, а посипають тротуари і дороги дрібненьким щебенем, а сіллю лише в ожеледицю і точково», – пояснив він.
«Звичайно їздити на велосипеді краще, якщо у вас достатньо навиків їзди і ви впевнені, що зможете тримати велосипед під контролем в екстрених ситуаціях. І, звичайно, краще замінити на зиму шини на ті, що мають виразніший «протектор», – радить велоактивіст.