Підсумки відкритих зборів Львівської асоціації велосипедистів

Підсумки відкритих зборів Львівської асоціації велосипедистів

Захід 23 квітня 2025 року в Музеї Міста зібрав декілька десятків зацікавлених у розвитку велосипедного руху містян.

Чоловік у футболці оливкового кольору виступає в приміщенні перед учасниками події

Матвій Шкотняр, голова ЛАВ

Голова ЛАВ Матвій Шкотняр у вступній промові звернувся до тих, хто на зборах вперше, і розповів про мету організації, окреслив основні напрямки діяльності. Зокрема, члени організації взяли участь у розробці і є співавторами стратегічного документа — Велопрограми 2033.

Спікер зазначив, що наразі велосипедну інфраструктуру варто розвивати, зважаючи на пріоритети країни у війні.

— Одразу після перемоги — треба дотискати! І надолужувати втрачені темпи попередніх років, — наголосив він.

У центрі кадру серед присутніх сидять дві жінки, слухають виступ доповідача

Учасники та учасниці відкритих зборів

ЛАВ закликає використати свої професійні навички та захоплення задля розвитку Львова як велосипедного міста. Про це у своїй доповіді розповів член Асоціації Ігор Іванов на прикладі двох ІТ-проектів.

За його словами, карта велопарковок дозволила оцінити, що місто має понад 400 належно облаштованих локацій, а дослідження вулиць з одностороннім рухом показує, що лише 6% з них дозволяють рухатись велосипедом в обидва боки, і доводить існування проблеми.

Чоловік стоїть поряд з проектором в повний зріст, перед ним ноутбук на стійці, на екрані фотографії асфальтованої доріжки поряд з тротуаром

Орест Олеськів, представник міської влади

У 2025 році Львів збирається облаштувати близько 13 км веломережі. Про такі плани доповів представник міста Орест Олеськів, який відповідає за велосипедний напрямок у профільному департаменті ЛМР.

Він презентував проекти вулиць по кожному з районів. Частина з них вже готові до реалізації, а частина перебувають на стадії проектування чи погодження іншими органами влади.

За словами посадовця, пріоритетним напрямком є з’єднання наявної велосипедної мережі. Йдеться про короткі ділянки, які можливо облаштувати велосмугами та велокоридорами шляхом перерозподілу вуличного простору на противагу повним реконструкціям, які потребують значних коштів.

Так, у центральній частині міста на вулиці Словацького заплановано веломережу для руху в обидва боки, яка сполучить раніше збудовані ділянки на вулицях Коперника та Січових Стрільців. Двосторонній рух для роверів також планують на вулиці Лазневій з виїздом до Зернової, а по одній зі сторін доріжку на Коперника збираються приєднати до вулиці Бандери.

На проекторі деталізоване креслення однієї з ділянок у Львові, збоку стоїть доповідач, присутні дивляться зображення

Презентація схем організації дорожнього руху

Серед проектів у інших районах є облаштування велопереїздами кільця на перехресті вулиць Княгині Ольги й Володимира Великого, продовження робіт на Новому Львові, завершення велосмуг на Сихівському мості та інші.

Жінка у світлому одязі стоїть біля стіни збоку від відвідувачів, тримає в руках аркуш з написом "збори ЛАВ"

Марія Данілова, модераторка події

У результаті насиченого двогодинного обговорення презентованих планів модератори заходу зафіксували зауваження від присутніх та передали до опрацювання.

Перед проектором виступає чоловік з бородою у картатій червоній сорочці. На екрані слайд з QR-кодом

Заключне слово від Юрія Тер-Арутюняна

Наприкінці член ради ЛАВ Юрій Тер-Арутюнян закликав молодь вступати до Асоціації, оскільки чинне керівництво служить у війську, частина членів перейшла на роботу в структури міськради, а організація потребує свіжих поглядів сучасного покоління на розвиток велосипедного руху у Львові.

На знімку руки двох людей — чоловіка і жінки, які сидять на сусідніх стільцях. На обох зап'ястях яскраво жовті світлоповертальні браслети з написом ЛАВ

Флікери з логотипом ЛАВ