Огляд будівництва велодоріжки по вул. Городоцькій

Огляд будівництва велодоріжки по вул. Городоцькій

Нещодавно ми проводили загальний огляд процесу будівництва нових велодоріжок у Львові. А сьогодні розглянемо прогрес будівництва найважливішої з них – велодоріжки вздовж верхньої Городоцької від вул. Ряшівської до вул. Чернівецької.

Попередній раз ми отримали критику від Олега Шміда, позаштатного радника міського голови з питань велоінфраструктури та депутата ЛМР від фракції “Самопоміч”, що попередньо не уточнили в нього інформацію щодо стану справ і причин речей, які викликали у нас певне здивування. Цього разу ми врахували це зауваження і запитали пана Олега.

Будівництво велодоріжки триває від вулиці Ряшівської в напрямку центру. Звідти і почнемо наш огляд. Фотографії зроблені 5.08.16.

1. Від вул. Ряшівської, непарною стороною Гороцької йде двостороння асфальтована велодоріжка. Вздовж скверу вона суміщена з тротуаром. Тротуар дороблять в рамках реконструкції скверу, який зараз триває.IMG_78772. Далі, велодоріжка і тротуар розділяються і велодоріжка йде вздовж дороги, а тротуар у затишному захисті дерев. Що звичайно дуже добре.
IMG_78783. Ми поцікавились у Олега Шміда, яким чином виглядатимуть переїзди через другорядні дороги:

ЛАВ: Чи передбачені підняті переїзди через бічні заїзди і на перетині з другорядними вулицями?
О. Шмід: На жаль, ні. Проект робили 3 роки тому.

IMG_78754. Це той випадок, коли наявність паркана є бажаною. Тільки якість його встановлення не дуже тішить. Але тішить те, що велодоріжка надійно відділена від тротуару, тому конфлікту з пішоходами тут не повинно бути.
IMG_7874

5. Окремо хочеться сказати про якість вкладання асфальту. Він хоч і не вкладався асфальтоукладачем, проте вкладений достатньо рівно. Значно краще ніж на вул. Чорновола і Стрийській.
Асфальт вкладають двома шарами, і що дуже важливо, на шар втрамбованого відсіву.
IMG_7873

6. Нас насторожила ситуація з проходженням велодоріжки через кишеню зупинки громадського транспорту біля підземного переходу. Ми про це запитали О. Шміда:

ЛАВ: “Зараз виглядає так, що велодоріжка на відрізку між Ряшівською і Виговського буде йти через кишені зупинок ГТ. В проекті передбачено їх обїзд, то як все-таки буде? Бо пускати двосторонню велодоріжку через кишеню мені здається поганою ідеєю.”

О. Шмід: “Через кишеню йти, звичайно, не буде. Сьогодні на КБР (Комімія з безпеки дорожнього руху) виноситься питання про реконструкцію кишені. Я хочу, щоб вона йшла через підвищену платформу, як на Куліша. Знову ж таки, обхід через травник біля будинку мені видається дуже поганим варіантом, тому що мешканці нам не дадуть цього зробити. Ще раз повторюю, кишеньки – це зло, яке робить вулицю непридатною для вдосконалення.”IMG_78717. Перетин із вул. Самійла Величка.IMG_7869

8. Тут добре видно, що асфальт укладається в два шари. На цій ділянці залишили стовпці, які тут були встановлені раніше.IMG_78669. Велодоріжку заасфальтували до будинку №287.  IMG_7867

10. Біля будинків №287 і 289 тротуар повністю запаркований автомобілями. Тут під’їзди будинку виходять на тротуар без окремого заїзду. Це може спонукати пішоходів, особливо мам з коляскою, користуватись велодоріжкою. Цю проблему потрібно вирішити зараз.IMG_786311. Тут буде досить приємно їхати, якщо вирішиться проблема, описана вище.IMG_7861

12. Тут у нас виникло ще одне питання до О.Шміда:

ЛАВ: “Я зауважив, що на шляху велодоріжки зараз є декілька білбордів, що з ними будуть робити?”
О. Шмід: “Білборди заберуть, звичайно. Два вже забрали.”
IMG_786413. За будинком №287 велодоріжка знову примикає до тротуару.IMG_786014. Тут же ж двостороння велодоріжка розділяється. Далі прямо буде одностороння велодоріжка в напрямку центру, від центру йтиме з протилежної сторони. Там роботи ще не починали. IMG_785915. Це вже одностороння велодоріжка.IMG_785815. Тут уже велодоріжка пройде через кишеню.IMG_785516. IMG_785417.IMG_785318. Ближче до Виговського тільки почали зривати асфальт на місці майбутньої велодоріжки.IMG_785119. Цікавило як пройде велодоріжка через міст, який зараз реконстроюють. За словами Олега Шміда проектанти заклали ширину тротуарів у 1,5 м і смуги руху у 4 м, що є повним маразмом на нашу думку. Олег Шмід зараз домагається, щоб тротуари були розширені хоча б до 2,5 м. В такому випадку тут буде спільний рух.
Оптимальним, на наш погляд, рішенням були б смуги руху для автомобілів шириною 3 м, захищена велосмуга шириною 1,6 м і тротуар 2м.
IMG_785020. Ще один білболд, який потребує перенесення, біля повороту на Левандівку.
До речі, фото демонструє наскільки тут потрібна велоінфраструктура.
IMG_784621. Між вул. Кондукторською та вул. Народною велодоріжка знову комфортно буде відділена від тротуару деревами.
Ширина цього тротуару дозволяє тут облаштувати паралельне паркування.IMG_7845Щодо варіанту проходження велодоріжки вздовж розв’язки на Левандівку ми також запитали Олега Шміда:
ЛАВ: Який варіант вибрали в районі мосту на Левандівку?
О. Шмід: Поки що не знаю. Це залежить, коли будуть робити кільце. З того приводу ще мають бути консультації.

На цьому на сьогодні все. Далі буде…